Tak się złożyło, że czytelniczy czerwiec przyszło mi wspominać niemal w końcówce lipca.
Jak już pisałam na Facebooku, rzeczywistość mnie nieco pokonała. Nawał roboty, zmęczenie, reading slam, upał, wyjazdy, a w końcu krótkie, ale wyjątkowo dokuczliwe choróbsko. Wniosek ciągle nasuwa mi się ten sam: Nie ma co planować, bo niektórych sytuacji po prostu nie da się przewidzieć.
Z tym czerwcem nie było jednak tak tragicznie.
Przeczytałam 3 książki z biblioteki.
Oto one:
1. Luca Dotti "Audrey w domu.Wspomnienia o mojej mamie''- recenzję znajdziecie TUTAJ,
2. Shaun Usher "Listy niezapomniane. Tom I"- zbiór wyjątkowej i różnorodnej korespondencji pisanej zarówno przez ważne postacie ze świata polityki i kultury, jak i przez zwykłych ludzi. Znajdziemy tu listy motywacyjne, listy miłosne, listy wymieniane w ramach stosunków dyplomatycznych. Przejmujące lękiem, zabawne, wzruszające, zaskakujące tak, jak tylko potrafi być ludzkie życie. Na mnie największe wrażenie zrobił list Mahatmy Gandhiego do Adolfa Hitlera w którym indyjski mąż stanu próbował zapobiec wybuchowi II Wojny Światowej. Kto wie, jak potoczyłyby się losy ludzkości, gdyby ten apel trafił do adresata. Polecam.
Źródło okładki: Wydawnictwo SINE QUA NON |
3. Paulina Wilk "Znaki szczególne"- Lektura tej książki była dla mnie bardzo cennym doświadczeniem. Autorka (rocznik 1980) opowiada o swoim dorastaniu w dobie przemian ustrojowych, jakie miały miejsce po 04.06.1989 r. Opisuje swoje doświadczenia m.in. związane z pierwszymi wyborami w Wolnej Polsce, niczym nieskrępowanymi podróżami zagranicznymi czy z odkrywaniem nowych zdobyczy techniki. Opowiada o tym, jak Polacy zachłysnęli się możliwością gromadzenia dóbr konsumpcyjnych takich jak auto czy telewizor, na które już nie trzeba było czekać w wieloletniej kolejce.
Książka zawiera również niezwykle ciekawe analizy zjawisk pop-kulturalnych, społecznych i politycznych, jakie zaistniały w latach 90. oraz w pierwszych latach XXI wieku. Ta książka wciągnie nie tylko osoby, które pamiętają wypożyczalnie kaset wideo i zajadanie granulowanej herbaty z pudełka i słuchanie bajek z adaptera i muzyki z walkmana. Zdecydowanie powinny ją też przeczytać dzisiejsze nastolatki, dla których dzieciństwo bez Internetu w telefonie, technologii HD i telewizji kablowej to zupełna abstrakcja. :)
Źródło okładki: Wydawnictwo Literackie |
A teraz czas na czerwcowy, wyjątkowo niewielki book haul:
E-booki:
1. Mariusz Szczygieł "Łaska tworzenia"- mini-book,
![]() |
Źródło okładki: Publio.pl |
2. prof. Jerzy Bralczyk "500 zdań polskich",
![]() |
Źródło okładki: Publio.pl |
3. "Książki.Magazyn do czytania. Wydanie na lato",
![]() |
Źródło okładki: Publio.pl |
4. Sam Childers "W obronie innych".
![]() |
Źródło: Woblink.pl |
Stosik papierowy, zawierający książki zakupione w Biedronie oraz na jednej z licznych promocji Znaku, czyli:
1. Szymon Hołownia "36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki",
2. Patryk Bryliński, Maciej Kaczyński "Facecje. #HISTORIACOACHEMŻYCIA",
3. Jakub Żulczyk "Instytut".