O blogu

Ten blog powstał z pasji, manii i inspiracji.


PASJA czytania książek wszędzie, czasem kilku naraz, odkrywania nowych gatunków, poznawania wciągających opowieści, autorów oraz przede wszystkim zaspokajania głodu wiedzy o świecie. Teraz chciałabym wymienić się opiniami i refleksjami z innymi książkoholikami, których jest naprawdę pełno zarówno w blogosferze jak i poza nią, którzy zadają kłam temu, że w Polsce prawie nikt nie czyta. Dotąd moja aktywność ograniczała się do portalu Lubimy czytać i Facebook'owych grup czytelniczych, a niedawno uruchomiłam profil na Instagramie. Jak widać mi mało  ;) Wiecie, że Nowy Rok to nowe wyzwania. To właśnie jest jedno z moich.

MANIA kupowania książek w Internecie i księgarniach stacjonarnych, w outletach, na wyprzedażach bibliotecznych, w dyskontowych i marketowych koszach upchniętych między kajzerką a pietruszką (Tak boli mnie niezmiennie sposób traktowania tych książek przez obsługę tych sklepów, ale radość nabycia książki w okazyjnej cenie czasami jest silniejsza), a także kupowania książkowych insertów, nabywania książek w drodze wymiany oraz wypożyczania książek z biblioteki.

INSPIRACJA przyszła do mnie pewnego pięknego dnia, kiedy na Facebooku Marika - autorka bloga Po książkach mam kaca umieściła na Facebooku wydarzenie z Wyzwaniem czytelniczym na 2016 rok "WYCZYTUJĘ DOMOWE ZAPASY KSIĄŻEK" ... 

Spojrzałam wtedy na swoje półki i stwierdziłam, że to coś dla mnie. Na moich półkach czeka mnóstwo tytułów, które uzbierały się przez ładnych parę lat. Kupno czytnika wcale nie zmniejszyło zakupów książek papierowych. :) 

Dlatego biorę udział w Wyzwaniu, a ten blog ma być moim motywatorem do działania.

Pozdrawiam,
Charlotte Allen