piątek, 4 marca 2016

Podsumowanie lutego/marcowe plany

Muszę przyznać, że luty przerósł moje najśmielsze oczekiwania.
Przeczytałam, aż 8 książek, w tym 2 w formie e-booków. Jestem z tego bardzo zadowolona, tym bardziej, że ostatnio nie wychodzi mi nocne czytanie, które tak uwielbiam. 


Oto i one:

 1. Natasha Solomons ,,Lista pana Rosenbuma''- recenzja TUTAJ


 2. Michael Dobbs "House of cards. Ostatnie rozdanie"-recenzja TUTAJ


3. Ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka "Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość"- Zapis wywiadu z księdzem Janem Kaczkowskim- wspaniałym i nietuzinkowym człowiekiem, który prowadzi Puckie Hospicjum im. św. Ojca Pio, jednocześnie zmagając się z nowotworem. W rozmowie z dziennikarzem Piotrem Żyłką ksiądz Jan opowiada o swojej drodze do kapłaństwa, o pracy z chorymi i umierającymi. Odnosi się także do poglądów Kościoła rzymskokatolickiego na kwestie bioetyczne, które budzą w dzisiejszych czasach niemałe kontrowersje. O swoich osobistych doświadczeniach z chorobą mówi z dystansem i pokorą. Ta książka jest przede wszystkim pełna optymizmu, bo taki jest właśnie ksiądz Jan, który na kartach książki namawia wszystkich, aby starali się żyć pełnią życia. Zdecydowanie polecam lekturę "Życia na pełnej petardzie"oraz wyszukanie na Youtubie filmików z wyjątkowymi kazaniami księdza Kaczkowskiego  :) 4. Ludmiła Ulicka "Sonieczka"- Niewielka objętościowo oraz napisana przepięknym i barwnym językiem książeczka opowiadająca losy niepozornej i mało urodziwej Sonii. Na kolejnych stronach powieści obserwujemy, jak główna bohaterka przechodzi metamorfozę z rozkochanego w literaturze podlotka w dojrzałą kobietę, która ze spokojem przyjmuje  wszystko, co przyniesie jej los. 5. Éric-Emmanuel Schmitt "Małe zbrodnie małżeńskie"- Dramat, w którym obdarzony darem obserwacji autor ukazuje czytelnikowi, jak czas wpływa na temperaturę uczuć w związku. Zwraca  również uwagę na fakt, iż często ten, kto kocha, jest w stanie najmocniej zranić. 


Źródło okładki: http://www.znak.com.pl

6. Sławomir Koper "Oszuści, zabójcy, kasiarze"- książka zawierająca szkice biograficzne najsłynniejszych polskich przestępców XX stulecia takich jak Szpicbródka czy Jerzy Kalibabka vel. Tulipan. To nie jest typowa książka historyczna. To czyta się po prostu jak bardzo dobry, bo wciągający kryminał. 

Źródło okładki: http://www.czerwoneiczarne.pl/

 7. Éric-Emmanuel Schmitt "Intrygantki"- zbiór dramatów o bardzo różnorodnej tematyce.
 8. Éric-Emmanuel Schmitt "Sekta egoistów"-recenzja TUTAJ
W lutym moja biblioteczka wzbogaciła się o nowe tytuły, które staram się na bieżąco wyczytywać .

Zestaw nr 1.
1. Katarzyna Michalak "Serce Ferrinu 1",
2. Katarzyna Michalak "Serce Ferrinu 2",
3. Ks.Jan Kaczkowski "Grunt pod nogami",
4. Ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka "Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość",
5. Jonas Jonasson "Analfabetka, która potrafiła liczyć".Zestaw nr 2
Prawdziwe perełki. Ci z Was, którzy śledzą mnie na Instagramie, wiedzą, że kolekcjonuję książki z serii Koliber, które przez kilka dekad ukazywały się nakładem Wydawnictwa Książka i Wiedza. Wśród Kolibrów można znaleźć zarówno absolutne klasyki literatury polskiej i światowej, jak i takie pozycje, które często nie doczekały się wznowień. Wiecie czym mnie jeszcze ujęły te książki? Okładkami. Czyż nie są piękne? Uważam je za majstersztyk sztuki graficznej.


Polecam Wam poszukać tych książek po antykwariatach, na aukcjach internetowych bądź pchlich targach. A może macie je nawet w domowej biblioteczce? Kto wie? Ja zaopatruje się w nie w jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Półeczka z książkami za złotówkę to istny raj dla mola książkowego.

Tym razem wyszperałam następujące tytuły:
1. Honoriusz Balzac "Eugenia Grandet",
2. Francois-Marie Banier "Czas przeszły",
3. John Galsworthy "Jabłoń",
4. Borys Pilniak "Czarny książe".Na koniec moje e-bookowe łowy na Woblink.com:
1. Michael Dobbs "House of cards. Ostatnie rozdanie",
2. Éric-Emmanuel Schmitt "Zazdrośnice",
3. T.R. Richmond "Prawda o dziewczynie".

 Źródło okładki: http://otwarte.eu/
Źródło okładki: http://www.znak.com.pl/
Źródło okładki: http://www.znak.com.pl/
TBR
W tym tygodniu skończę czytać "Excentryków" Włodzimierza Kowalewskiego i już nie mogę się wprost doczekać, kiedy Wam o nich opowiem. Jednym słowem wypatrujcie recenzji. Następnie zabieram się w końcu za "Botanikę duszy" Elizabeth Gilbert.

Ponadto moje marcowe plany przedstawiają się mniej więcej tak:
1. Kamil Janicki "Żelazne damy",
2. Ks. Jan Kaczkowski "Grunt pod nogami",
3. Jonass Jonasson "Analfabetka, która potrafiła liczyć",
4. Antologia "Kryminalny Olsztyn. Koszary".


Jaka książka w lutym zrobiła na Was największe wrażenie, a jaka rozczarowała?
Co chcielibyście przeczytać w tym miesiącu? Opowiadajcie ! :) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz